Fotogalerie pakistán K2

nahled K2

2007 pakistán - k2

K2 se nachází v pohoří Karakorum na hranicích Pakistánu a Číny v oblasti ledovce Baltoro. Jméno pohoří Karakorum v překladu znamená Černá suť nebo Moréna a je odvozeno od stejnojmenného průsmyku, který spojuje Leh, hlavní město Ladaku, s čínskou provincií Sinkiang. Skupina ostravských horolezců míří pod K2 už podruhé. Před dvěma lety se dostali do výšky 7400 metrů nad mořem. „Doufám, že nám letos bude přát víc štěstí a že budeme mít lepší počasí,“ věří Leopold Sulovský, šéf expedice Czech Mountaineering expedition K2 Ostrava 2007.

Více zde

Čtyři úspěchy expedice na K2

Libor Uher na vrcholu K2

20.7. 2007 v 16:45 hodin pákistánského času vystoupil Libor Liban Uher na vrchol K2 (8 611 m n.m.). „Brečím, brada se mi třepe a až po chvilce si připouštím, že stojím na vrcholu K2. Já, automechanik z Frýdku-Místku,“ napíše si Libor po návratu do základního tábora do svého deníku a dodá: „Když jsem stál na vrcholu K2, tak se mi tak třásla brada, že jsem se styděl říci Američanům, aby mě vyfotili.“

Tři členové expedice na vrcholu Broad Peak

12.7. 2007 ve 13:30 hodin místního času vystoupila trojice Zdeněk Hrubý, Pavol Lupták a Radim Slíva na hlavní vrchol Broad Peak (8 047 m n.m.). „Byl to hodně emocionální zážitek, ukápla i nějaká slzička. Ale bylo tam několik lidí, takže jsem neměl moc času si to vychutnat, udělali jsme pár fotek, než zamrznul foťák a mazali jsme dolů. Ale je to velmi příjemný pocit, že ta námaha za něco stála,“ říká o výstupu na vrchol Broad Peak Radim Colombo Slíva.

Lyžařský prvosjezd stěny K2

20.7. 2007 v 11 hodin místního času sjel Josef Lukáš na lyžích stěnu K2. Spustil se z výšky zhruba 6200 metrů nad mořem. „Všichni mi tady říkají, že jsem úplný blázen a musím přiznat, že když jsem si obouval lyže, měl jsem strach. Ale po dvou třech obloucích to bylo pryč. A teď už mám pusu od ucha k uchu, stoprocentně to je prvosjezd,“ prohlásil Josef José Lukáš pár minut poté, kdy v základním táboře vyzul lyže.

Sedm lidí na rameni

Sedm členů expedice (Leopold Sulovský, Libor Uher, Pavol Lupták, Zdeněk Hrubý, Roman Langr, Radovan Marek a Kamil Bortel) vylezlo celý Česenův pilíř až na rameno do výšky 8 000 m n.m. Odtud pokračovali nahoru už jen čtyři - Libor Uher, Radovan Marek, Kamil Bortel a Roman Langr. Roman s Kamilem se v 8 100 m n.m. rozhodli pro sestup, Radovan Marek pokračoval až do 8 300 m n.m.


Členové expedice

Leopold Sulovský

leopold-sulovsky

Libor Uher

libor-uher

Pavol Lupták

pavol-luptak

Radovan Marek

radovan-marek

Kamil Bortel

kamil-bortel

Roman Langr

roman-langr

Radim Slíva

radim-sliva

Josef Lukáš

josef-lukas

Zdeněk hrubý

zdenek-hruby